logo2010.jpg
slogan.jpg
find_lokale_ts.jpg

Hver virksomhed – hver sin løsning

Løsningerne er mange. Nedenstående har vi lavet forskellige eksempler på løsninger til virksomheder – anderledes og nytænkte.

Dørtelefonen kobles til mobilen
Det er mandag morgen og fragtmanden ringer på døren til din virksomhed. Ingen er mødt ind endnu, så dørtelefonen går direkte på din mobil, mens du sidder i bilen på vej til møde. Er du optaget, går den videre til en af dine 10 medarbejderes mobiltelefoner. Fragtmanden får øjeblikkelig kontakt med en af dem og sagen ekspederes, selvom der ikke er nogen fysisk tilstede i virksomheden.

Èn virksomhed – mange adresser
I din virksomhed er der ansat 4 personer foruden dig selv. Ingen af jer ses fysisk, da I befinder jer spredt ud over hele landet. Bogholderen sidder i Stenløse, du sidder i Rødovre, PR-medarbejderen sidder i Århus, din sælger kører i hele landet og den IT-ansvarlige sidder på Fyn. Når kunderne ringer, skal de taste nummeret på den afdeling, de ønsker. I tager hver især jeres egne opkald og for kunden virker det som om, at I sidder fysisk sammen. Du kan hele tiden følge trafikken på dit display – hvor mange samtaler, hvem er optaget lige nu osv. En finesse der f.eks. giver dig muligheden for at optimere dit salg.

 1171473_phone_homev2.jpg

 
Undgå mistede opkald

Din virksomhed har flere store lokale enheder i hele landet. Hver enhed har sit eget lokale nummer, men er det optaget, går opkaldet videre til en hovedcentral. Er der optaget her, går opkaldet videre til én af de øvrige lokale enheder. På den måde mister din virksomhed ikke en potentiel kunde, idet enten hovedcentralen eller de øvrige lokale enheder tager telefonen for dig.


PCén finder relevante oplysninger
Din medarbejder har mange bolde i luften på én gang. Mange forskellige kunder ringer om mange forskellige ting. I stedet for at telefonen ringer, kommer opkaldet op på medarbejderens skærm. Medarbejderen besvarer opkaldet ved at taste på mellemrumstasten og tale med kunden i headset. Samtidig kommer alle relevante oplysninger, om den der ringer, også op. Så din medarbejdere ved allerede inden, han har talt med kunden, indenfor hvilket område det drejer sig. Det er nemlig på forhånd tastet ind, så PCén automatisk finder oplysninger på kunden frem, når han ringer.



nyheds_molle.jpgMinivindmølle
En Minivindmølle i haven kan afhængig af model, være tilstrækkeligt til at levere op til 70% energi til en gennemsnitlig husholdning.
COLOURBOX1030971_220_110_2.jpgUdskift oliefyret
og få tilskud til både jord-, luft-, fjern- og solvarme!
Har du en sikker jordforbindelse?Husk at tjekke dit HFI/HPFI-relæ
Siden 1. Juli 2008 har en fejlstrømsafbryder været  lovkrav i Danmark.
STOP TYVENEffektiv beskyttelse? - køb en kanon.
en tågekanon er et godt bud på en nem og effektiv tyverisikring.

Bliv ajour nu!

Bliv ajour med os og få de seneste
opdateringer og nyheder direkte i din mailboks

Klik her og tilmeld dig nyhedsbrevet

Energiseminar for erhvervsdrivende i dette efterår
En måling er bedre end 10 meninger
Læs mere om hvordan du melder dig til her
Energitjek betaler sig
alergisk.jpgVi tilbyder energitjek, der giver dig overblik over dit energiforbrug, og hvor du evt. kan gøre det bedre.
Læs mere om hvor meget du kan spare.

Læs mere om energitjek
Minivindmølle
minimolle.jpgEn Minivindmølle i haven kan være tilstrækkelig til
at dække op til 70% af en husstands energibehov.

Læs mere om Minivindmølle
TS-GRUPPEN AMBA
LUNDAGERVEJ 25
8722 HEDENSTED
TELEFON 7020 8660